День Державного Прапора України

Що розповісти дітям про День Прапора України

23 серпня в Україні відзначають День Державного Прапора. Це свято має мету – виховання поваги громадян до державних символів.
Свято Прапора було засновано указом другого президента України Леоніда Кучми «Про День Державного Прапора України» від 23 серпня 2004 року.

Символічне значення кольорів нашого прапора

Прапор України являє собою дві рівновеликі горизонтальні смуги синього (вгорі) і жовтого (внизу) кольорів, зі співвідношенням ширини до довжини 2:3. Синя смуга на прапорі символізує ясне небо, а жовта – золоті пшеничні ниви. Дехто стверджує, що кольори прапора символізують дві стихії природи: воду та вогонь, а ще є версія, що синій – це колір небесної чистоти, а жовтий – це золоте сяйво слави Божої. З релігійного погляду, блакитний колір уособлює все земне, а жовтий – Творця.

Історія державного прапора України

Державний прапор – це невід’ємний атрибут кожної країни. Історія нашого прапору багата і цікава.
Перші згадки поєднання синього і жовтого кольорів на прапорі датовані 1256 роком. Ці кольори були на гербі Львова: на блакитному тлі був зображений жовтий лев. Також синій і золотий кольори були використані на гербі Галицько-Волинського князівства.

/Files/images/0006.jpg

Синій і жовтий кольори використовувалися на гербі Королівства Руського XIV століття. Вони були присутні на гербах руських земель, князів, міст.
Починаючи із XVI століття козаки Війська Запорозького використовували прапори-хоругви синьо-жовтих кольорів.
Синьо-жовтий стяг із червоним хрестом посередині з’явився як прапор Чорноморського козацького війська у 1803-му році.
Синьо-жовтий прапор у сучасному вигляді був уперше зафіксований 25 червня 1848 року у Львові, який українці вивісили над Львівською ратушею як національний прапор.
18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України юридично закріпила за синьо-жовтим кольором статус офіційного прапора країни.
Упродовж історичного становлення Української держави синьо-жовтий прапор був символом боротьби за права народу. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса і багатство рідної землі.

/Files/images/0004.png

Жовто-блакитний, чи синьо-жовтий?

Довкола того, яким чином розташовувалися кольори на прапорі Української Народної Республіки досі точаться дискусії: блакитний вгорі та жовтий унизу, чи навпаки – жовтий угорі. Науковці говорять про те, що не існує документів, якими затверджувався б «жовто-блакитний» порядок смуг. Тому цілком можливо, що раніше використовувалися обидва варіанти стяга.
Український прапор – це символ країни, втілення національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення, це символ мужності багатьох поколінь українців, які боролися за незалежність своєї держави, це – приклад героїзму наших захисників.
День державного прапора українці шанують та відмічають. Прапори, прапорці, одяг, аксесуари та прикраси у синьо-жовтих кольорах – це щось дуже важливе для того, хто це вдягнув чи тримає.
Прапор єднає Українців. Він майорить на спортивному п’єдесталі пошани, на одязі креативної молоді, в руках дітей на матчах збірної України.
Прапор України – це підпис кожного українця під власними досягненнями, це – символ щоденної мотивації перемагати.
Дітям про День Прапора України можна розповідати довго. Головне, щоб вони зрозуміли, що це символ держави, символ боротьби за волю, свободу, незалежність та стабільність.
Кiлькiсть переглядiв: 49